انجمن فیلم سازی و کارگردانی|انجمن ناجی|ناجی فروم|وبلاگ سازی ناجی|
اعدام سقراط - نسخه قابل چاپ

+- انجمن فیلم سازی و کارگردانی|انجمن ناجی|ناجی فروم|وبلاگ سازی ناجی| (http://kargardani.ir)
+-- انجمن: بخش عمومی (/forum-4.html)
+--- انجمن: بخش عمومی انجمن (/forum-92.html)
+---- انجمن: موضوعات آزاد (/forum-6.html)
+---- موضوع: اعدام سقراط (/thread-30.html)

اعدام سقراط - محسن قادری - 11-07-2013 05:33 AM

اعدام سقراط
اين سقراط زاهدخداپرست راملاحظه كنيدموقعيكه مشركين يونان اورابخاطرضدبت تبليغات كردن به پنجه قانون تسليم كردند!وبزندان مرگ سپرده شد .
پانصدوهشتادنفرقاضي درباره اعدام ياتبرئه اوبه مشاوره پرداختندچهارصدنفربجرم اينكه اوجوانان راازراه مقدس ملي منحرف كرده حكم به اعدامش دادندوصدوهشتادنفرتبرئه اش نمود .
يونانيهاعادتشان اين بودكه تاوقتي كه كشتي تجارتي آنهاكه بخارج ازكشورسفر كرده بود،بازنگشته بودمحكوم به اعدام را اعدام نمي كردندتا آن كشتي برگردد .
زيرامعتقدبودندكه اگرشخص معدوم بي گناه باشدكشتي غرق مي شود!اتفاقادرايام محاكمه ومحكوميت سقراط،يك كشتي يونانيهابخارج رفته وهنوزبازنگشته بود .
ازاين جهت اعدام سقراطرات ابازگشت كشتي بتعويق انداختنددرفاصله ايام محكوميت سقراط وبازگشت كشتي شاگردان سقراط درزندان بااوتماس گرفته وبه وضع او رسيدگي مي كردند .
روزي گفتند:ممكن است ماشمارافراردهيم تا ازدست اينها خلاص شويد؟گفت:بدودليل اينكاررانمي كنم .
1 ـ يكي اينكه مرتكب گناه ديگري مي شوم چون فراراززندان هم جرم است !واين عمل شخصيت واحترام مرابرهم ميزند وبنام زنداني فراري معرفي مي شوم .
2 ـ اينكه اگردرموقع فرار،قانون ،دم دروازه يونان بصورت پيرمردسپيدموثي درجلو من مجسم شودوبگويد .
سقراطتاحال يك عمرازمزاياوفوائدمن هزاران استفاده هابردي واكنون كه مي بيني يك ضرر از من متوجه تومي شودمراناديده مي گيري وفرارمي نمائي ؟!من جوابي ندارم .
اين بود كه كاسه زهرشوكران رابرداشت وباكمال آرامش سركشيده وجان تسليم كرد .